Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

PROGRAM "ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ"

Utworzono dnia 30.06.2019

O PROGRAMIE "ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ"

w NASZEJ SZKOLE

Niemożliwe, to nie dla mnie, to tak daleko… Tak, mamy rację, pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić nigdy i większość z nas nigdy nie wyjedzie na misje, parę osób zaangażuje się w pomoc zawodowo, może ktoś zostanie misjonarzem, ktoś wolontariuszem i na kilka miesięcy pojedzie pomagać ludziom na końcu świata. Nie potrafimy robić wielkich rzeczy – ale  możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością. I z taką miłością jako szkoła przystąpiliśmy do programu: GRUPOWA ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ koordynowanej przez Salezjański Ośrodek Misyjny i wspomagamy finansowo szkołę w Piura w Peru.

W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu ubogich i skrzywdzonych młodych ludzi z krajów misyjnych. Grupowa „Adopcja na odległość” skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki dzieci i młodzieży. Główny cel programu to edukacja. Umożliwia ona zdecydowanie efektywniejsze wsparcie poprzez objęcie opieką większej liczby dzieci poprzez zapewnienie im możliwości edukacji.

polecamy link:

http://misjesalezjanie.pl/adopcja-na-odleglosc/

Od kilku już lat, dokładnie od roku 2014 nasza szkoła uczestniczy w tym programie, dzięki pracy naszych wolontariuszy z SKC jak i wszystkich uczniów naszej szkoły, ich rodziców, oraz nauczycieli udaje nam się zbierać datki, które wpłacamy na konto programu i wspomagamy wybraną szkołę. Datki zbieramy np. podczas szkolnych Walentynek czy dyskotek. Raz w roku misjonarze opiekujący się szkołą w Piura piszą nam list z informacją o placówce objętej opieką. Na zdjęciach poniżej zamieszczamy informacje otrzymane przed końcem tego roku szkolnego. Na koniec tego roku szkolnego bardzo dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc w tym przedsięwzięciu, mamy nadzieję, że będziemy to nasze małe dzieło kontynuować dalej.

B. Kowalczyk

Nie potrafimy robić wielkich rzeczy.

Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością.

Matka Teresa z Kalkuty

 

PROGRAM "ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ"

Utworzono dnia 30.06.2019, 12:50

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 212

W poprzednim tygodniu: 620

W tym miesiącu: 105

W poprzednim miesiącu: 2764

Wszystkich: 85399

Imieniny