Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

ZBIERAMY i POMAGAMY

Utworzono dnia 02.10.2019

ZBIERAJ NAKRETKI, MAKULATURĘ, BATERIE,

ZNACZKI I TELEFONY …

- ZADBASZ W TEN SPOSÓB 

O SWOJE ŚRODOWISKO i POMOŻESZ INNYM!

Podobnie jak w poprzednich latach kontynuujemy i w tym roku szkolnym akcje zbierania surowców wtórnych: nakrętek, puszek aluminiowych, zużytych baterii, znaczków pocztowych, telefonów komórkowych, makulatury i okularów. Zasady zbiórki określają właściwe regulaminy. Za przyniesione surowce uczniowie uzyskują wpisy do uwag, które liczone są do oceny z zachowania.

Zbiórka nakrętek ma charakter charytatywny i zbieramy je dalej na rzecz potrzebującego nieustannej rehabilitacji Michała Brynczki – przynosimy nakrętki policzone i tylko plastikowe, różne (z butelek różnych wielkości i innych opakowań).

Dla Ojców Pallotynów zbieramy zużyte telefony komórkowe. Z telefonów odzyskiwane są surowce poddawane recyklingowi - tak uzyskane  fundusze Pallotyni przeznaczają na misje.

Również na cele misyjne Ojców Werbistów zbieramy ostemplowane znaczki, wycięte z koperty lub kartki z ok. półcentymetrowym marginesem - nie mogą to być znaczki nowe lub odklejone jak do klasera.

Okulary zbieramy dla akcji "Okulary dla Afryki", której misją jest poprawa wzroku najbardziej potrzebujących ludzi z Afryki.

Zbierając makulaturę chronimy nie tylko drzewa, ale i za uzyskane drobne pieniądze kupujemy książki przynosimy spakowaną i zważoną makulaturę.

Baterie (R03, R06, R14,R20, 6F22, 3R12, akumulatory) zbieramy i oddajemy firmie „Reba” z Warszawy zajmującej sie recyklingiem baterii.

Wszystkie te rzeczy zbieramy w PIĄTKI na przerwie o godz. 9.35

w oznakowanym pomieszczeniu na poziomie „O”.

Uczniowie kl I-IV – powyższe rzeczy przynoszą do swoich wychowawców.

Akcję zbiórki surowców w szkole prowadzi SKC pod opieką n-la Barbary Kowalczyk

ZACHĘCAMY DO DZIAŁANIA!

TO TAK NIEWIELE - DLA INNYCH ZNACZY BARDZO WIELE

 

ZBIERAMY i POMAGAMY

Utworzono dnia 02.10.2019, 20:04

Dziennik Elektroniczny

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 291

W poprzednim tygodniu: 881

W tym miesiącu: 2673

W poprzednim miesiącu: 3109

Wszystkich: 56938

Imieniny