BIBLIOTEKA – OTWIERSZ - ODKRYWASZ
Od 8 do 15 maja odbywał się w Polsce Tydzień Bibliotek 2026. To ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, przebiegała pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Hasło to miało zachęcać do przekroczenia progu biblioteki, otwarcia książki, aby odkryć czekające w nich bogactwo wiedzy i inspiracji. W ramach tej akcji klasę II odwiedziły Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Łapszach Niżnych. Panie zapoznały dzieci z treścią książki „Proszę mnie przytulić”, która pokazuje przede wszystkim, jak ważne są bliskość, czułość i okazywanie uczuć innym ludziom. Książka ta ma prostą formę, ale pokazuje ważną myśl: codzienna życzliwość i małe gesty mogą zmieniać świat na lepsze. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały dyplomy za udział w zajęciach bibliotecznych. M. Wojtas
























