Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

DZIEŃ KROPKI

Utworzono dnia 15.09.2022

BYŁA  SOBIE KROPKA

A dokładniej zaczęło się wszystko od Petera H. Reynoldsa, autora książki „The Dot” – „Kropka”, którą dedykował swojemu nauczycielowi matematyki, a dlaczego? Ów autor nie był pilnym uczniem, za to uwielbiał komiksy. Pewnego razu nauczyciel widząc jego problemy zaproponował mu aby przygotował trudny temat z matematyki w postaci komiksu. Gdy Reynolds przyniósł swoją pracę do szkoły, nauczyciel zaproponował mu zrobienie z tego małego filmu  animowanego i wkrótce Peter H. Reynolds zrobił swoją pierwszą animację. Dlatego swemu nauczycielowi zadedykował potem swoją książkę „Kropka”. O czym napisał książkę? O dziewczynce Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Dziewczynka na lekcji nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka mówi jej: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie…” Smutna Vashti rysuje tylko samą kropkę, a kiedy następnego dnia Vashti widzi swoją pracę na wystawie innych prac, nagle odkrywa wielki przypływ sił i z radością zaczyna rysować inne kropki i tworzyć z nich piękne rzeczy.

Jedna kropka zmieniła świat jednej dziewczynki, która uwierzyła w siebie.

Od tej pory kropka jest symbolem talentu, pasji i rozwijających się skrzydeł – tak powstał pomysł Międzynarodowego Dnia Kropki. I taki dzień chcieliśmy dziś zaakcentować w naszej szkole, zakładając do stroju jakąś rzecz w kropki.

Polecamy lekturę książki: „Kropka” i jeśli sami nie możemy sobie z czymś poradzić i nie mamy żadnego ciekawego pomysłu to zacznijmy od kropki:)

 

DZIEŃ KROPKI

Utworzono dnia 15.09.2022, 18:07

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 3 wydarzeń w tym miesiącu

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 286

W poprzednim tygodniu: 889

W tym miesiącu: 439

W poprzednim miesiącu: 3370

Wszystkich: 166424

Imieniny