Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

KONKURS MAŁY INŻYNIER

Utworzono dnia 10.06.2022

WIEDZA i PRAKTYKA, CZYLI POWRÓT MAŁEGO INŻYNIERA

Zestaw zadań matematyczno-informatyczno-techniczno-przyrodniczych w części teoretycznej, a potem zadanie praktyczne, w którym trzeba było wykazać się wiedzą majsterkowicza, były etapami V edycji konkursu „Mały Inżynier” organizowanego przez naszą szkołę od roku 2015 z dwuletnią przerwą z powodu pandemii. W rozgrywkach 10 czerwca uczestniczyły dwuosobowe zespoły ze szkół z naszej gminy, a komisję oceniającą tworzyli: przedstawiciel ZEW Niedzica S.A. p. Michał Krzyszkowski i p. Robert Dolata z Urzędu Gminy. Zadaniem praktycznym w tym roku było zbudowanie karmnika dla ptaków. Z dostępnych zestawów deseczek, desek, listewek i oczywiście różnego rodzaju gwoździ, wkrętów i przy pomocy potrzebnego sprzętu należało zbudować karmnik wg. przygotowanego wcześniej szkicu. Oceniane były nie tylko technika wykonania i poprawność, ale i praktyczność oraz pomysłowość jak i rysunek  i sama prezentacja pracy. I tak po teoretyczno-praktycznych zmaganiach udało wyłonić się zwycięskie drużyny sumując zdobyte przez nie punkty. Oto wyniki tegorocznego konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Łapszance

II miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Bronisława Czecha we Frydmanie

III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kacwinie

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznych nagród, którymi od lat w tym konkursie są: Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. i Urząd Gminy Łapsze Niżne. Nagrodami były: smartwatche, słuchawki bezprzewodowe i powerbanki odpowiednio do miejsc oraz dodatkowo pendrive’y. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety promocyjne, a w nagrodach pocieszenia dla wszystkich uczestników znalazły się m.in. kubki z logo konkursu i przybory szkolne. Bardzo dziękujemy Wójtowi naszej Gminy p. Jakubowi Jamróz i  Prezesowi ZEW Niedzica S.A. p. Leszkowi Bajorek-Fiałkowskiemu za pomoc w organizacji konkursu i objęcie go honorowym patronatem. Dziękujemy komisji konkursowej i wszystkim uczestnikom konkursu - uczniom i nauczycielom za podjęcie wyzwania.

Cieszymy się z powrotu naszego konkursu, którego pomysł zrodził się z myślą o młodych konstruktorach bawiących się nauką i promującego wykorzystanie wiedzy i umiejętności do tworzenia ciekawych i prostych rzeczy. Mamy nadzieję, że majsterkowanie niejednego uczestnika dzisiejszego wydarzenia zachwyciło i będzie to początkiem ciekawej przygody. Życzymy tego wszystkim, bo jak mówił Albert Einstein: „Ważną rzeczą jest nie przestać pytać. Ciekawość ma swój powód do istnienia. Nigdy nie traćmy świętej ciekawości …”

Organizatorzy Konkursu 

 

KONKURS MAŁY INŻYNIER

Utworzono dnia 10.06.2022, 20:02

edupolis | Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane  seksualnie przez jednego z rodziców? Wyjaśnia to prawniczka z Fundacji Dajemy  Dzieciom Siłę

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 296

W poprzednim tygodniu: 884

W tym miesiącu: 4250

W poprzednim miesiącu: 3800

Wszystkich: 207997

Imieniny