„ŚWIĘTY FRANCISZEK Z ASYŻU, PRZYJACIEL PAPIEŻY”
Trzy uczennice z klasy VII naszej szkoły wzięły udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Papieskim pt. ŚWIĘTY FRANCISZEK Z ASYŻU, PRZYJACIEL PAPIEŻY. Konkurs był przeprowadzony w formie testu wiedzy w aplikacji Kahoot, a reprezentanci danej szkoły odpowiadali wspólnie w zespołach trzyosobowych. Pytania dotyczyły życia św. Franciszka z Asyżu, a także Papieży św. Jana Pawła II i obecnego Leona XIV. Martyna Hatała, Aleksandra Kałafut i Natalia Milaniak zajęły II miejsce. Warto zauważyć, że dziewczęta odpowiedziały prawidłowo na taką samą ilość pytań co inna szkoła z miejsca pierwszego, ale niektóre pytania były punktowane podwójnie, liczyła się też szybkość udzielonej odpowiedzi. Oprócz nagród rzeczowych wszyscy uczestnicy wezmą udział w wycieczce do Wadowic gdzie będzie okazja zwiedzić Muzeum Papieskie, a także wziąć udział w warsztatach plastycznych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
o. Dariusz Jabłoński SP
























