Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

NARODOWE CZYTANIE 2023

Utworzono dnia 14.09.2023

„Nad Niemnem”

Powieść Elizy Orzeszkowej często zestawia się z epopeją Adama Mickiewicza z powodu licznych podobieństw w opisie przyrody,idealizacji świata, przedstawienia losów społeczności na tle przełomowych wydarzeń historycznych.

Słoneczne popołudnie, pora poobiadowa, czas relaksu, a tymczasem grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Łapsz Niżnych i Łapsz Wyżnych z opiekunami spotkała się u p. Elżbiety Radeckiej w Bibliotece Gminnej w Łapszach Niżnych. A tam? Oprócz ciastek, cukierków i napojów była też przygotowana uczta dla umysłu – lektura fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w ramach akcji NARODOWE CZYTANIE 2023. Tematem tegorocznego utworu są losy bohaterów, m.in. Justyny i  Jana, ukazane na tle wspomnień po powstaniu styczniowym. Książka, przesycona bogatymi opisami, wymaga od czytelnika uwagi, ale za to wprowadza w świat barwny, różnorodny, dotąd często nieznany, a nieraz ukazany też zabawnie.

Nasi młodzi czytelnicy włożyli wiele zapału w odczytanie fragmentów powieści. Obejrzeli też relację z tej akcji czytelniczej z Ogrodu Saskiego z Warszawy. Potem uczniowie wymienili się wspólnymi, szkolnymi ( i nie tylko) doświadczeniami. Na koniec w dobrych humorach wszyscy podziękowaliśmy za gościnę p.Eli i towarzyszącej nam p.Helenie Bylinie i, wzbogaceni o nową wiedzę, wróciliśmy do swoich domów.

Beata Magiera, Józefa Żołądek

NARODOWE CZYTANIE 2023

Utworzono dnia 14.09.2023, 15:58

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 3 wydarzeń w tym miesiącu

„GÓRALSKIE CYTANIE”

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 461

W poprzednim tygodniu: 850

W tym miesiącu: 553

W poprzednim miesiącu: 3580

Wszystkich: 200500

Imieniny