Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

Utworzono dnia 04.09.2023

ROZPOCZĘTY!

Poranna msza święta w kaplicy letniej naszego kościoła rozpoczęła kolejny rok szkolny w historii naszej szkoły. Wrześniowe słońce i delikatne ciepło kończącego się lata powitały naszych uczniów, a szczególnie najmłodszych trzylatków rozpoczynających przedszkolną przygodę i pierwszoklasistów, którzy już niedługo staną się uczniami szkoły.

W kazaniu podczas mszy świętej o. Dariusz zwrócił uwagę na kilka zasad, które mogą pomóc nam wszystkim w dobrym wykorzystaniu tego roku szkolnego, który nasz katecheta porównał do wyścigu rowerowego, oczywiście w świetle dobrze widzianych i zdrowych zawodów sportowych. Pierwsza zasada to mądre rozłożenie sił, aby starczyło ich na cały rok, druga zasada to systematyczna praca, aby zaległości i wynikające stąd problemy nie zniechęciły nas do dalszej pracy. Trzecia zasada to korzystanie z pomocy bożej, którego symbolem jest ten prosty znak krzyża czy modlitwa do Ducha Świętego. Ale to też korzystanie z pomocy bliskich i przyjaciół.

Podczas mszy świętej modlono się za zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich naszych bliskich. W modlitwie proszono o potrzebne łaski, aby być otwartym na dary Ducha Świętego i za wstawiennictwem naszego patrona szkoły - naszego bł. ks. Józefa Stanka stawać się mądrymi i dobrymi ludźmi. Pod tablicą upamiętniającą patrona naszej szkoły złożono kwiaty.

Kolejna część rozpoczynająca ten rok szkolny miała już miejsce w naszej szkole, tu Dyrektor Szkoły powitał wszystkich, przedstawił nowych nauczycieli i krótko omówił organizację pracy. Po spotkaniu w klasach z wychowawcami uczniowie na pewno jeszcze z radością wyszli ze szkoły by łapać ostatnie wakacyjne chwile. W szkolnej bibliotece czekają podręczniki, szkoła lśni czystością, szkolne korytarze i klasy czekają na uczniów i lekcje. Zaczynamy kolejny rok szkolny.

Życzmy sobie  DOBREGO, CIEKAWEGO i POMYŚLNEGO dla nas wszystkich NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Utworzono dnia 04.09.2023, 16:13

Kalendarium

edupolis | Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane  seksualnie przez jednego z rodziców? Wyjaśnia to prawniczka z Fundacji Dajemy  Dzieciom Siłę

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 80

W poprzednim tygodniu: 751

W tym miesiącu: 2478

W poprzednim miesiącu: 2716

Wszystkich: 229728

Imieniny