Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

ROCZNICA ŚMIERCI BŁ. KS. J.STANKA-WARSZAWA

Utworzono dnia 01.10.2022

ZASZCZYT I WYRÓŻNIENIE

DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BŁ. KS. J. STANKA W ŁAPSZACH NIŻNYCH

Drodzy Uczniowie i Rodzice oraz Nauczyciele i Pracownicy szkoły!

Z radością informuję,  że 23 września  podczas uroczystości upamiętniających 78 rocznicę męczeńskiej śmierci Patrona naszej szkoły, na przyczółku Czerniakowskim w Warszawie, jako osoba reprezentująca Szkołę Podstawową im. Bł. Ks. Józefa Stanka otrzymałem medal „Pro Patria”. Uhonorowane tym medalem mogą być osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”.

Uważam, że jest to wyraz uznania dla całej naszej społeczności szkolnej, które przyjmujemy jako wyróżnienie, ale i zobowiązanie do dalszego kontynuowania pamięci o bł. ks. Józefie Stanku, do promowania umiłowania Ojczyzny poprzez sumienne wypełnianie obowiązków oraz stawianie granicy szerzącej się obojętności.

Wspomniana uroczystość miała charakter państwowy i prowadzona była w asyście Wojska Polskiego. Wśród zaproszonych gości znajdował się m.in. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - Jan Józef Kasprzyk, Proboszcz Parafii Świętego Wincentego Pallottiego w Warszawie - ks. dr Józef Marcin Gontarz SAC, Prezes Zarządu Instytutu Historycznego Nurtu Niepodległościowego im. Andrzeja Ostoja Owsianego - Andrzej Chyłek oraz reprezentacja złożona z uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

O godzinie 17:00 tego samego dnia w Kościele Parafialnym pw. Św. Wincentego Pallottiego w Warszawie, w miejscu, w którym znajdują się relikwie bł. Ks. Józefa Stanka odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Wojska Polskiego. Następnie bł. Ks. Józef Stanek za ofiarę i poświęcenie w trwaniu przy wartościach i wierze został odznaczony Krzyżem Służby Niepodległości przyznanym przez Kapitułę Orderu Krzyża Niepodległości. 

Po koncercie i wręczeniu odznaczenia odprawiona została okolicznościowa msza święta, której przewodniczył Biskup Romuald Kamiński z Diecezji Warszawsko-Praskiej. Uroczystość miała na celu upamiętnienie postaci naszego Patrona. W czasie liturgii padło wiele wspaniałych słów na jego temat, co dodatkowo podkreśliło podniosły charakter uroczystości, który szczególnie był odczuwalny przez zgromadzonych tam członków społeczności Łapsz Niżnych.

Dyrektor Mariusz Wojtas

Materiały video pozyskane dzięki uprzejmości Parafii pw. Św. Wincentego Pallottiego w Warszawie na ulicy Skaryszewskiej

link do filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=Dfj8NYQhx9c

ROCZNICA ŚMIERCI BŁ. KS. J.STANKA-WARSZAWA

Utworzono dnia 01.10.2022, 13:41

edupolis | Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane  seksualnie przez jednego z rodziców? Wyjaśnia to prawniczka z Fundacji Dajemy  Dzieciom Siłę

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 307

W poprzednim tygodniu: 884

W tym miesiącu: 4261

W poprzednim miesiącu: 3800

Wszystkich: 208008

Imieniny