Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

ŚNIADANIE DAJE MOC

Utworzono dnia 17.11.2023

NASZE DRUGIE ŚNIADANIE

Różnorakie aranżacje drugiego śniadania można było obserwować podczas naszego szkolnego dnia „Śniadanie daje moc”, które przypadło w tym roku w naszej szkole we czwartek 16 listopada na przerwie o 9.35. Choć to 8 listopada obchodzony był w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dlaczego właśnie  śniadanie? Bo to najważniejszy posiłek podczas naszego dnia – zarówno pierwsze jak i drugie dają nam energię do pracy i zapewniają dobry start na cały długi dzień. W tym roku w naszej  fotorelacji pokazujemy nasze szkolne kanapniki, kolorowe kanapki, napoje, dodatki i wszelkie smakołyki jakie uprzyjemniają nasz początek dnia. Niżej podajemy też spisane propozycje pierwszego i drugiego śniadania jakie w krótkiej ankiecie podali nasi uczniowie, polecamy ich lekturę. Może jakiś pomysł się spodoba? Na pewno warto o śniadaniu pamiętać każdego dnia i czasem nawet wcześniej wstać by z radością i ze smakiem zjeść ten pierwszy posiłek.

 Śniadanie – pierwsze to w domu:

- kanapka z serem, szynką z ogórkiem, z pomidorem, bułka z masłem, kanapka z dżemem, herbata, omlet, płatki śniadaniowe z mlekiem, płatki kukurydziane, owsianka, jajecznica, jajko na miękko, jogurt, kakao, tosty, ciasto mamy, parówki, naleśniki, jajka sadzone i tosty.

 Śniadanie – drugie to w szkole:

- kanapka z szynką, z serem, bułka z sałatą, szynką i ogórkiem, tosty z serem, drożdżówka, kanapka, naleśnik z nutellą, jabłko, owoce, woda, owoce różne, sok, serek, sałatka owocowa, ciastka, kawałek ciasta z domu, jogurt.

Podsumowując:

Nie ma jak porządne śniadanie, to pierwsze i to drugie:)

SMACZNEGO!

ŚNIADANIE DAJE MOC

Utworzono dnia 17.11.2023, 20:05

edupolis | Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane  seksualnie przez jednego z rodziców? Wyjaśnia to prawniczka z Fundacji Dajemy  Dzieciom Siłę

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 296

W poprzednim tygodniu: 884

W tym miesiącu: 4250

W poprzednim miesiącu: 3800

Wszystkich: 207997

Imieniny