PO PROSTU ZAŁÓŻ OGRÓDEK
Już od kilku lat przy naszej szkole od strony zachodniej prowadzimy z mniejszym i większym sukcesem szkolny ogródek. W tym roku szkolnym, a dokładnie jesienią został on poszerzony o 100%. W ostatnich tygodniach ziemia została przygotowana (jesienią nawożona obornikiem), a teraz w majowy piątek jeszcze przed deszczem zasialiśmy z uczniami kl. VI m.in.: rzodkiewkę, buraka ćwikłowego, dynię, cukinię, pietruszkę i rzepę. Zasadziliśmy nawet kilka ziemniaków i wydzieliliśmy miejsce na zioła takie jak: mięta, melisa, lubczyk i szałwia. Jeszcze pochwalimy się małym kawałkiem kwietnej łąki (ok.1m2), którą stworzyliśmy już w tamtym roku z nasion jakie otrzymaliśmy od naszego Gminnego Ekodoradcy. Na razie deszcz dobrze nawilżył grunt, czekamy na ciepło i trzeba będzie doglądać i pielęgnować nasz ogródek aby rósł i odkrywał nam tajemnice przyrody. Nigdy nie wiemy co z tego wyrośnie, ale zawsze z nadzieją cieszymy się pierwszymi rzodkiewkami – chodzi o to by próbować i mieć nadzieję dobrych plonów. Jak zawsze zachęcamy przy tej okazji wszystkich do tworzenia własnych małych czy dużych ogródków, bo to nie tylko samo piękno, ale i zdrowie, darmowa lekcja od natury i okazja do pełnego odpoczynku. Bo:
„Jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - załóż ogród”
























