Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

WYCIECZKA-KL. IV

Utworzono dnia 15.05.2026

WYCIECZKA do MORSKIEGO OKA

14 maja 2026 roku uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych uczestniczyli w niezapomnianej wycieczce do Morskiego Oka. Już od rana wszystkim dopisywały świetne humory. Pogoda była słoneczna, choć w czasie wędrówki (w drodze powrotnej) na chwilę pojawiły się chmury i lekko pokropił deszcz. Na szczęście przelotny deszczyk szybko minął, a zza chmur ponownie wyszło słońce.

Po przyjeździe do Palenicy Białczańskiej uczniowie wraz z opiekunami p. Elżbietą Horobą i p. Joanną Dyrczoń wyruszyli pieszo w stronę Morskiego Oka. Towarzyszył im przewodnik górski p. Dariusz Kuruc, który mówił piękną gwarą podhalańską. Podczas marszu przewodnik opowiadał o tatrzańskiej przyrodzie, legendach, zwyczajach górali oraz podawał nazwy mijanych szczytów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o niedźwiedziach, kozicach i świstakach. Droga minęła szybko i wesoło. Kiedy grupa dotarła nad Morskie Oko, wszystkim zaparło dech w piersiach. Jezioro otoczone wysokimi szczytami wyglądało przepięknie, a spokojna tafla wody odbijała góry i błękitne niebo z niewielką  ilością chmur. Uczniowie odpoczęli, posilili się oraz zrobili wiele pamiątkowych zdjęć. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do Łapsz Niżnych zmęczeni, ale szczęśliwi. Na długo zapamiętają piękne widoki Tatr, wesołą atmosferę oraz niezwykłe opowieści przewodnika mówiącego gwarą góralską. Elżbieta Horoba i Joanna Dyrczoń

WYCIECZKA-KL. IV

Utworzono dnia 15.05.2026, 09:38

Kalendarium

edupolis | Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane  seksualnie przez jednego z rodziców? Wyjaśnia to prawniczka z Fundacji Dajemy  Dzieciom Siłę

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 175

W poprzednim tygodniu: 1430

W tym miesiącu: 2396

W poprzednim miesiącu: 7755

Wszystkich: 305636

Imieniny