Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

X RAJD IM. BŁ. KS. JÓZEFA STANKA

Utworzono dnia 13.09.2023

„BĄDŹ POCHWALONY w PIĘKNIE GÓR”

Tatry, Gorce, Babią Górę i nasze Pieniny można było podziwiać  podczas tegorocznego rajdu im. bł. ks. Józefa Stanka. Jubileuszowego, bo zorganizowanego po raz dziesiąty. Trasa rajdu dla klas IV-VIII wiodła szlakiem z Krempach do Łapsz Niżnych i właśnie na tej trasie szczególnie  mogliśmy podziwiać nasze góry. Najmocniej docenić mogliśmy piękno Pienin Spiskich, bo widzieliśmy Dursztyńskie Skałki, Żar ukazał swe piękno gdy stanęliśmy na Wichrówce,  a zbocze Honaju doprowadziło nas do końca trasy. Pustelnia Pani ze Skałki była głównym przystankiem w wędrówce, a modlitwa w kapliczce Ducha Świętego i widoki z okien Betlejemki ukazały inny świat. Potem spacer do Łapsz przez tajemniczą Wichrówkę i ognisko z kiełbaską zakończyły rajd klasy starszych. W tym samym czasie kl. I poznawała swoją wieś według questu „Śladami Bł. Ks. J. Stanka”, kl. II również z pomocą questu zwiedzała Niedzicę, a kl. III w ten sam sposób zobaczyła Kacwin. Pogoda  jak na zamówienie  - ten rajd był chyba najgorętszy, słońce (a właściwie upalne słońce) nastrajało wakacyjnie, a towarzystwo rówieśników obok tworzyły znakomitą okazję do wspólnej zabawy i rozmowy. Cieszymy się z takiego dnia i choć zmęczenia nie dało się uniknąć, a upał dawał się we znaki satysfakcja z rajdu zawsze bezcenna. Ten jubileuszowy rajd był też wyjątkowy, bo rozpoczął nasze przygotowania do obchodów 80. rocznicy śmierci patrona naszej szkoły, która przypada w przyszłym roku. 

Dziękujemy wszystkim za udział, za wytrwałość, za obecność i to wspólne wędrowanie. Dziękujemy Siostrom Niepokalankom za gościnność na Skałce, dziękujemy ks. Proboszczowi z Krempach za możliwość zwiedzenia kościoła, a Proboszczowi z Dursztyna za pamiątkowe obrazki, za pokropienie świeconą wodą i serdeczne powitanie w duszatyńskiej świątyni.

Życzmy sobie dobrego czasu w nowym roku, niech nasz patron szkoły prowadzi nas, a piękno gór jakie nas otacza na co dzień, a którego czasami nie doceniamy zachwyca nas i daje nam siły. Patrząc na szczyty gór jakie otaczają nas zewsząd zobaczmy ich piękno, ich spokój, ich wielkość i cały naturalny majestat. Niech nie braknie w naszym życiu chwil tego wyjątkowego zachwytu kiedy powiemy: „Bądź pochwalony w pięknie gór”!      

organizatorzy

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. Stanka

w Łapszach Niżnych

X RAJD IM. BŁ. KS. JÓZEFA STANKA

Utworzono dnia 13.09.2023, 20:01

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 3 wydarzeń w tym miesiącu

„GÓRALSKIE CYTANIE”

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 461

W poprzednim tygodniu: 850

W tym miesiącu: 553

W poprzednim miesiącu: 3580

Wszystkich: 200500

Imieniny