Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

PAŹDZIERNIK MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Utworzono dnia 04.10.2022

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – „CZYTANIE DLA POKOJU”

Jak co roku w październiku, również w naszej szkole, obchodzony będzie Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zachęcam uczniów do częstszego zaglądania do naszej szkolnej biblioteki i wygospodarowania czasu, by coś poczytać, zainteresować się książką, a także wziąć udział w proponowanych na ten miesiąc konkursach. W roku 2022 patronują nam m.in.: Maria Konopnicka autorka książek dla dzieci  (180. rocznica urodzin), Wanda Rutkiewicz - himalaistka, pierwsza Polka i trzecia kobieta na świecie, która zdobyła najwyższy szczyt świata – Mount Everest (30. rocznica śmierci), Ignacego Łukasiewicza -  pioniera przemysłu naftowego i działacza niepodległościowego (200. rocznica urodzin i 140. rocznica śmierci).

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”.

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w następujących wydarzeniach czytelniczych w październiku:

  1. Konkurs plastyczny – Wykonanie ilustracji do wybranego utworu Marii Konopnickiej. Technika wykonania dowolna, format pracy A-3 (duża kartka z bloku). Prace należy składać w bibliotece do 28 października 2022 r.
  2. Plakat ilustrujący tegoroczne hasło: „Czytanie dla pokoju”.  Sposób wykonania  i format pracy – dowolne. Prace należy składać w bibliotece do 28 października 2022 r.
  3. Konkurs literacki na temat życia i osiągnięć  Wandy Rutkiewicz i Ignacego Łukasiewicza – wielkich Polaków,  którzy nie bali się realizować swoje marzenia i pasje.  Materiały do zapoznania się z ich  biogramami będą dostępne w bibliotece.  Konkursu będzie miał formę testu sprawdzającego wiedzę. Planowany  termin przeprowadzenia konkursu: 28 październik 2022 r. Bliższe informacje w bibliotece.
  4. Dzień postaci bajkowych i literackich – planowany  termin to 4 listopad 2022 r. 

J. Żołądek

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 5 wydarzeń w tym miesiącu

edupolis | Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane  seksualnie przez jednego z rodziców? Wyjaśnia to prawniczka z Fundacji Dajemy  Dzieciom Siłę

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 369

W poprzednim tygodniu: 511

W tym miesiącu: 2700

W poprzednim miesiącu: 3292

Wszystkich: 217632

Imieniny