Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

szkolny etap „GÓRALSKIE CYTANIE”

Utworzono dnia 20.03.2024

VIII „GÓRALSKIE CYTANIE” 

Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Spisza

Spiska czytanka etap szkolny

W dniach 11 i 12 marca odbył się szkolny etap konkursu Czytelniczo-Plastycznego  VIII „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Spisza - Spiska czytanka. W części czytelniczej uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Przed komisją walczyło o wejście do kolejnego etapu 22 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

w kategorii wiekowej klas I-III: Kaja Sołtys z kl. 2 oraz Bartosz Kapołka z kl. 3

w kategorii klas IV-VI: Marlena Ziemba z kl. 4 oraz Lena Kowalczyk z kl. 5

w kategorii klas VII-VIII: Szczechowicz Joanna z kl. 7b oraz Liliana Ziemba z kl. 8

Uczniowie ci powalczą o nagrody w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w naszej szkole 22 marca 2024 r.

Pozostali uczestnicy etapu szkolnego to: Jessica Gardoń, Marcel Obrzud, Laura Kunc, Aleksandra Sołtys, Wojciech Szaluś, Małgorzata Handzelek, Alicja Kowalczyk, Hanna Kowalczyk, Filip Madeja, Dominika Gromala, Aleksandra Wiąckowska, Aleksandra Ziemba, Damian Majerczak, Aneta Knutelska, Zuzanna Kutarnia, Emilia Krawontka.

W części plastycznej w sumie złożono 30 prac w tych samych kategoriach wiekowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

w kategorii wiekowej klas I-III: Wiktor Karkoszka z kl. 1 „Skarb w Kurosówce”, Aleksandra Sołtys z kl. 2 „Śpis”, Alicja Kowalczyk z kl. 3 „Śpis”.

W kategorii klas IV-VI: Milena Celuszak z kl. 5 „Jako Marysio Hyżno wpadła do zospy, kie sła do skoły”, Emilia Janczy z kl. 5 „Jako Marysio Hyżno wpadła do zospy, kie sła do skoły”, Wiktoria Szyszka z kl. 6 „Jako Marysio Hyżno wpadła do zospy, kie sła do skoły”.

W kategorii klas VII-VIII: Kamila Sperka z kl. 7 b „Jako na Śpisu w jednyj dziedzinie koniusia nabyli”, Anastazja Majerczak z kl. 7a „Jak Bóg stworzył matke”,

Izabela Nowak z kl. 7 a „Oreł ze Śpisa.

J. Żołądek

edupolis | Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane  seksualnie przez jednego z rodziców? Wyjaśnia to prawniczka z Fundacji Dajemy  Dzieciom Siłę

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 408

W poprzednim tygodniu: 754

W tym miesiącu: 1874

W poprzednim miesiącu: 3550

Wszystkich: 223184

Imieniny