Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych

GÓRA GROSZA 2022

Utworzono dnia 26.11.2022

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE,

ALE GÓRA GROSZA MA MOC!

Samorząd Uczniowski naszej szkoły włącza się w ogólnopolską XXIII już edycję „Góry Grosza”, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dzieci, w szczególności dla dzieci wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym np. w rodzinach zastępczych.

Tradycyjnie od lat akcja polega na zbiórce monet (od 1 gr do 5 zł) i rozpoczęła się w całym kraju 1 listopada. W naszej szkole trwać będzie do dnia 20 grudnia tego roku. W ramach tego wyzwania odbędzie się konkurs międzyklasowy dla klas I-VIII na największą ilość groszy zebraną przez daną klasę. Do włączenia się do akcji zachęcamy też oddziały przedszkolne i zerówkę.

Organizatorem dwudziestej trzeciej edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, które dzięki dotychczasowym zbiórkom zorganizowało:

  • Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci, dzięki nim wyrównujemy szanse edukacyjne i rozwijamy pasje.
  • Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich to był pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań.
  • Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Pomogły ponad 1000 dzieci.
  • Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

Dorzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Czy zgadniecie ile udało się zebrać pieniędzy w dotychczasowych edycjach?

 - ponad 45 500 000 Zł!

Zachęcamy do odwiedzenia strony:

https://towarzystwonaszdom.pl

ZBIERAJMY RAZEM GROSZE!

Samorząd Uczniowski

„GÓRALSKIE CYTANIE”

Logo Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 14 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny